20.2 C
Šilutė
2024 / 05 / 02

Skaniausia repeticija prieš Velykas: išbandykite gardžiuosius varškinius žagarėlius, kurie nebus prisigėrę aliejaus

Ar jau skaitete?

Traškūs iš išorės, drėgni ir purūs viduje – žagarėliai daug kam siejasi su pačiu tikriausiu vaikystės skoniu. Šis skanėstas niekada nenusibos, tačiau tobulus žagarėlius galima paruošti ir kiek sveikiau: nereikės net virti aliejuje, o jų tešlą praturtinsite lietuvišku lobiu – varške. Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad varškę į savo racioną dažnai įtraukia ne tik norintys maitintis sveikiau, bet ir nenorintys išlaidauti.

- Reklama -

„Siekiant ir sutaupyti, ir vis tiek pasirūpinti skaniais patiekalais, viena iš pasiteisinančių strategijų – atsigręžimas į tradicinius lietuviškus ingredientus, kurie yra labai universalūs. Pavyzdžiui, iš paprasčiausios pigios varškės galima prigalvoti aibę patiekalų – tiek užkandžių, tiek sočių pagrindinių patiekalų, tiek ir desertų. Ne be reikalo ji yra vienas populiariausių pieno produktų parduotuvėse – ji mėgstama ir kasdieniame meniu, jos pardavimai taip pat ūgteli besirengiant šventėms“, – atkreipia dėmesį G. Kitovė.

Ar varškę galima užšaldyti? Nepadarykite klaidos, ir atitirpusi ji išliks drėgna bei skani

Žagarėliai.

Lietuvių pasirinkimas ieškant varškės nesikeičia jau daug metų. Pasak G. Kitovės, populiariausia yra pusriebė, 9 proc. riebumo, varškė. Mažiau renkasi liesą (0,5 proc.) varškę, o rečiausiai – 15 proc. riebumo, nors ir ši turi savą pirkėją.

„Kadangi varškė dažnam yra kasdienio pirkinių krepšelio dalis, matome, kad pirkėjai pirmiausiai vertina kainą, nėra itin prisirišę prie konkrečių prekių ženklų. Taip pat renkantis ne tik varškę, bet ir kitus tradicinius pieno produktus, pirmenybę mūsų pirkėjai teikia lietuviškai produkcijai. Tai, kad varškės kilmės šalis yra Lietuva, daugeliui yra didelis privalumas“, – sako G. Kitovė.

Dar vienas varškės pliusas – ją galima ir užšaldyti. Tad per akcijas jos įsigijus daugiau, nereikės būtinai kiekvieną dieną gaminti varškinius patiekalus. Pasak „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės, užšaldytos varškės nei maistinės, nei skoninės savybės stipriai nepasikeičia. Tiesa, jeigu į šaldiklį ją dėsite tinkamai.

„Jei varškė per ilgai nelaikoma šaldiklyje, jos skonis ir konsistencija neturėtų labai pasikeisti. Žinoma, jeigu į bet kokius pokyčius reaguojate labai jautriai, tuomet atšildytą varškę naudokite karštiems patiekalams ruošti. Pavyzdžiui, koldūnų, cepelinų įdarams, apkepams. Permaltą ją taip pat galite naudoti sūrio pyragui gaminti. Po terminio apdorojimo bet kokie skonio ir konsistencijos pokyčiai bus beveik nepastebimi“, – aiškina G. Urbonavičiūtė.

- Reklama -

Esminė taisyklė, kurią reikia prisiminti šaldant varškę: į šaldiklį dėti tik šviežią produktą. Tai svarbu dėl to, kad atšildyta varškė, kaip ir dauguma kitų produktų, greičiau genda. Dėl to užšaldyti varškę, kuri kelias dienas gulėjo atidarytoje pakuotėje šaldytuve, nėra gera idėja – geriau ją sunaudoti iškart. Be to, kulinarijos technologė primena ir kelis kitus dalykus, kurių nederėtų pamiršti:

  • Uždarykite. Galima naudoti kruopščiai išplautą maisto laikymo dėžutę arba sandariai užspaudžiamą maišelį;
  • Laikykite trumpai. Nepalikite varškės šaldiklyje ilgiems mėnesiams, nes ji gali sugesti. Laikoma, kad varškę galima šaldyti ne ilgiau kaip apie du mėnesius. Tad, pavyzdžiui, jeigu per Velykas ketinate gaminti varškinių patiekalų, dabar į šaldiklį įdėta varškė iki šventės tikrai išstovės.
  • Atšaldykite. Į šaldiklį turėtų keliauti produktas, kuris buvo laikomas šaldytuve. Nešaldykite iki kambario temperatūros atšildytos varškės.
  • Netrupinkite. Susmulkinta varškė greičiau praranda drėgmę, taigi ir tekstūrines savybes bei skonį.
  • Atšildykite palengva. Atėjus metui ją panaudoti, geriausia varškę išimti iš šaldiklio ir kelioms valandoms įdėti į šaldytuvą. Nepamirškite jos įdėti į dubenį, nes tirpdama ji „atiduos“ vandens. Venkite atitirpinti šiltame vandenyje – varškė greitai praras konsistenciją ir skonį.

Ne tik skanūs, bet ir sveikesni žagarėliai – orkaitėje

Lengvai cukrine pudra apibarstyti purūs žagarėliai – malonumas, kuriam sunku atsispirti. Visgi, dažnas kaip nemažą minusą įvardys tai, kad jiems ruošti reikia daug aliejaus. Žagarėlius virti prie karštų riebalų puodo nėra pati smagiausia užduotis, o ištraukti iš aliejaus gardėsiai būna pakankamai kaloringi.

„Gera žinia ta, kad siekiant sumažinti riebalų kiekį savo racione, nebūtina visiškai atsisakyti tokio saldumyno kaip žagarėliai. Šiek tiek pakoregavus tradicinį receptą, jie bus minkšti, purūs, tačiau neprisigėrę riebalų. O ir gamyba truks ne taip ilgai, nes visą partiją žagarėlių galima iškepti orkaitėje“, – sako „Iki“ konditeris Thierry Lauvray.

Jis siūlo į įprastą tešlą įdėti ir varškės. Tai kepiniams suteiks daugiau drėgmės, minkštumo, taip pat praturtins skoniu ir naudingomis varškėje esančiomis medžiagomis.

Porcijos: 8-10

Gaminimo laikas: 60 min.

Reikės: 300 g kvietinių miltų, 250 g varškės, 2 kiaušinių, ½ šaukštelio sodos, 1/3 puodelio cukraus, šiek tiek vanilinio cukraus arba vanilės ekstrakto (nebūtina), cukraus pudros pabarstymui.

Gaminame:

  1. Varškę labai gerai sutrinkite, o jei turite – panaudokite malimo mašinėlę. Turi gautis vientisa masė su kuo mažiau gumuliukų.
  2. Į varškę suberkite miltus, sodą, kiaušinius, cukrų, jeigu naudojate – ir vanilės ekstraktą arba vanilinį cukrų, viską išmaišykite. Jeigu tešla labai skysta, įdėkite daugiau miltų. Išminkykite tešlą iki vientisos masės ir palikite 15–30 minučių pastovėti.
  3. Tuomet tešlą iškočiokite iki maždaug 0,5 cm storio. Supjaustykite stačiakampiais, perpjaukite per vidurį ir perkiškite vieną galą per pjūvį.
  4. Žagarėlius išdėliokite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite 160 °C temperatūros orkaitėje po 10 minučių iš kiekvienos pusės.
  5. Iškeptus apibarstykite cukraus pudra.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

spot_img

Vagis blokavo prie darželio atvykusių tėvų mašinų užrakinimą, pasisavino pinigus

Šiaulių policija prie vaikų darželio sulaikė vyrą, kuris turėjo svetimų mašinų užrakinimą blokuojantį įrenginį. Manoma, kad tokiu būdu buvo apvogti keli tėvai, kurie savo vaikus atvežė į darželį. Negalėję užrakinti automobilio, jie jį paliko neužrakintą...

„Rimi“ įsigiję aliejaus pigiau pasiruoškite šių gardžių užpilų salotoms: štai, ko prireiks

Saulėgrąžų aliejus pasižymi itin švelniu skoniu, tad jis plačiai mėgstamas tiek profesionalių virėjų, tiek gaminančių pigesnius dienos patiekalus namuose. Be to, šis aliejus įvairiai pritaikomas nuo gardžių kepinių iki pikantiškų salotų užpilų. Gydytoja dietologė...

Šiandien, ketvirtadienis – paskutinė diena deklaruoti pajamas ir skirti 1,2 proc. paramai

Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kai šalies gyventojai gali pateikti pajamų deklaracijas. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, šiuo metu pareigą jau atliko apie 69 proc. privalančiųjų deklaruoti gyventojų, o iš viso pajamų mokesčio deklaracijas pateikė daugiau...

Metereologai prognozuoja, kad ši vasara Palangoje bus šilta ir sausa

Įsibėgėjant 2024 metų vasaros atostogų rezervacijai, Palanga kviečia poilsiautojus mėgautis ne tik šilta Baltijos jūra, bet ir turiningu laisvalaikio praleidimu. Metereologai prognozuoja, kad ši vasara Palangoje bus šilta ir sausa, todėl idealios sąlygos paplūdimio...

Kuo Mamos diena arčiau, tuo „Iki“ – pigiau: tulpės – vos po 33 centus,...

Geriausia dovana mamai – dėmesys ir nuoširdūs žodžiai, bet juos tik sustiprina su meile iškeptas tortas ir gaivi pavasariškų tulpių puokštė. „Iki“ pasirūpino, kad dovanomis mylimai mamai kiekvienas pirkėjai galėtų pasirūpinti be vargo ir...

ORAI: Ketvirtadienio dieną be lietaus, aukščiausia temperatūra vietomis iki 27 laipsnių šilumos

Ketvirtadienio dieną be lietaus. Vėjas rytų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, šalies pietvakariuose vietomis iki 27 laipsnių šilumos. Penktadienį be lietaus. Vėjas rytų, naktį 4–9 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 4–9, kai kur 10–12...

Gegužės 2-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Gegužės 2-oji – Pasaulinė tuno diena. Gegužės antroji, ketvirtadienis – 122-oji metų diena (ketvirtoji 18-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 242 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Atanazas, Eidmantas, Eidmantė, Eidmina, Eidminas, Eidminė, Eidotas, Eidotė,...

Astrologinė prognozė gegužės 2-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali tekti spręsti nelengvus finansinius rebusus, ruošti ataskaitas, susiduriant su keistais netikėtumais. Regis, pokalbiai su draugais, pažįstamais suteiks tvirtybės. Tik nepraraskite saiko vartodami svaigalus, nes grės problemos. JAUTIS. Darbe nesijausite užtikrintai dėl juntamos neteisybės...

Sorų kruopos – ir pigios, ir vienos sveikiausių: „Iki“ pataria, kaip jas skaniai paruošti...

Rūpinantis sveikata, vis dažniau ieškoma maisto produktų, kurie ne tik pasotintų, bet ir turėtų organizmą stiprinantį poveikį. Gilinamasi į įvairius ir net egzotiškus produktus, tačiau kartais pamirštami tradiciniai lobiai. Soros neabejotinai yra vienas jų...

Geriausiu pasaulyje vadinamo šokoladinio pyrago paslaptis: štai kaip jį ruošia švedai vos iš kelių...

Dar trečiadienį dažnuose namuose pakvips kepiniais, mat rytoj pasaulyje minima „pi diena“. Ji skirta matematiniam simboliui π (pi), tačiau šią dieną mėgstama švęsti su pyragais, nes angliškai žodžiai „pie“ ir „pi“ tariami vienodai. Pasak...

„Iki“ raitojasi rankoves: kruopščiai palygino 10 tūkst. prekių, kad pirkėjams atneštų dar daugiau naudos

Vis daugiau pirkėjų patys įsitikina, kad vienas efektyviausių metodų sutaupyti parduotuvėje – rinktis privačių prekių ženklų produktų linijas, tokias kaip „Iki“ ar „Clever“. Prekybos tinklas „Iki“, siekdamas kuo geriau pateisinti pirkėjų lūkesčius ir nuolat...

„Rimi“ dairykitės vienos žuvies: vietoje lašišos galite rinktis ją, o skonis tikrai nebus prastesnis

Nors daugelis upėtakių rūšių aptinkamos laukinėje gamtoje, visame pasaulyje jie taip pat plačiai auginami maistui. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad ši žuvis – tai baltyminis produktas, kuris gali padėti reguliuoti svorį ir...

Kai nėra nei laiko, nei noro gaminti – 3 dar neragauti pigūs patiekalai iš...

Visai nebrangu, o galimybės sočiai vakarienei – kone neribotos. Būtent dėl to smulkinta mėsa ir faršas taip dažnai tampa pagrindiniu patiekalų ingredientu: pradedant balandėliais, cepelinais, žemaičių blynais ir baigiant įvairiausiomis sriubomis ir troškiniais. Šaltuoju...

Sultinga mėsa ir traški odelė – 5 „Iki“ kulinarijos technologės patarimai, kad orkaitėje keptas...

Keptas viščiukas – viena lengviausių ir pigiausių vakarienių, kadangi jai nereikia nei daug ingredientų, nei ilgai suktis virtuvėje. Kone visą darbą už jus nuveiks orkaitė, tereikės pasinaudoti prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės...

3 būdai sėkmingai išvirti kiaušinį be lukšto: nebūtinai net reikės acto

Šaltasis metų laikas – pats metas eksperimentams virtuvėje ir kulinarinių įgūdžių tobulinimui. Vienas jų, padarysiantis įspūdį artimiesiems ir leisiantis visai nebrangiai paruošti prašmatnius pusryčius, – be lukšto virti kiaušiniai. Priešingai nei gali pasirodyti, juos...

„Iki“ atskleidžia 9 taisyklės, kaip išsivirti tobulą mėsos sultinį: viena gudrybė, užtikrins, kad jis...

Kas gali būti jaukiau už gerą sultinį žiemą? Mėsos, žuvies ar daržovių, kurį galima patiekti vieną, su makaronais arba naudoti begalei receptų. Sultiniai naudingi ne tik organizmui, bet ir piniginei – jiems nereikia įmantrių...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Net perpus pigiau ir tik 15 minučių darbo: „Iki“ siūlo išsikepti pasakiškai skanių BBQ...

Vieniems ketvirtadienis – mažasis savaitgalis, o „Iki“ pirkėjams tai ir didžiųjų akcijų pradžia. Naudingomis akcijomis garsėjančiame tinkle „Iki“ jau prasidėjo įvairios savaitgalinės nuolaidos. Kad ir ką ketinate gaminti, rasite geros kainos pasiūlymų – nuolaidos...

Amžinas klausimas grilintojams: kiauliena ar vištiena? „Iki“ rasite visko – pristatytas naujienų kupinas „Grill...

Kas jums arčiau širdies – kiaulienos šašlykas ar vištienos blauzdelės? Verta išbandyti ir apsispręsti iš naujo, nes „Iki“ parduotuvėse jau pasirodė aukšta kokybe pasižyminčios „Grill Party“ linijos naujienos, skirtos kuo patogesniam maisto ruošimui ant...

„Iki“ parduotuvėse – spalvingos pavasarinės naujienos: nuo madingųjų „bowls“ iki dar neragautų sumuštinių

Pavasariškai gaiviais, tačiau sočiais pietumis ar vakariene visai paprasta pasirūpinti virtuvėje nesugaišus nė minutės. „Iki“ parduotuvėse jau prasidėjo naujasis kulinarijos sezonas, įkvėptas žalios spalvos ir sveikos mitybos tendencijų. Tarp pavasarinių žvaigždžių – įvairūs spalvingų...

IKI kolektyvas komandinę dvasią stiprina uždaruose laisvalaikio klubuose

Įvairios „Iki“ siūlomos papildomos naudos ir plačios vidinės karjeros galimybės – tik keletas iš gausybės privalumų, padedančių prekybos tinklui pritraukti naujų talentų ir išlaikyti esamus darbuotojus. Aukšta vidinė kultūra ir išskirtinė saviraiškos laisvė natūraliai...

Nepadarykite klaidos: jeigu norite gausaus pomidorų derliaus, nesodinkite jų šalia kai kurių daržovių

Šių metų tikslas – kvapnus ir sultingas pomidorų derlius? Nieko nelaukite – būtent kovas laikomas geriausiu metu pradėti pomidorų daiginimo darbus ir taip sutaupyti. Patiems pasisėjus sėklų, atšilus orams nereikės pirkti pomidorų daigų. Kad...
spot_img
spot_img
spot_img